Haber

Yeşil Sol Parti seçmeni Hatay’a kaydıracak

Maraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde ağır yıkımın yaşandığı Hatay’da 1 milyon 62 bin 40 seçmen oyunu kullanacak. Depremin ardından yoğun göçün yaşandığı kentte 2 milletvekili çıkarmayı hedefleyen Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), gezici seçmeni sandığa götürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Depremin ardından Antalya, İzmir, Mersin, Adana ve Ankara gibi şehirlere giden seçmenleri başvurmaya çağıran Yeşil Sol Parti’ye en az 2 bin seçmen başvurdu.

‘HATAY DEĞERLENDİRİLMELİ’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Yeşil Sol Parti Hatay İl Eş Sözcüsü Hasan Nurlu, aktif seçmenlerle ilgili çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü ve taleplerin arttığını belirtti. Türkiye’deki tüm vatandaşların gidiş-dönüş başvuru yapabileceği bilgisini partisinin resmi internet sitesindeki numaralar üzerinden paylaştı. Işıklı, seçmenlerin gidiş-dönüş bilet vereceklerini vurgulayarak, tek bir oyunun bile kıymetini vurguladı.

Hatay’a sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Işıklı, “Deprem çok ağır bir travma. Bu travmanın ilk 3 günü kimse gelmedi. 3 gün insanlar acı çekti. Bizler dahil tüm sivil toplum kuruluşları harekete geçti. Depremden bu yana “Dur dememiz lazım. Hükümeti göndermemiz gerekiyor. Hükümeti gönderirsek demokrasiye geçişimizi daha iyi sağlamış oluruz” dedi.

haber-geyve.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu