Haber

İsrail Güçleri Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 31 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te gece boyunca düzenlediği baskınlarda 2’si çocuk 31 Filistinliyi gözaltına aldı.

Filistinli Esirler Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin dün gece Kudüs ile El Halil, Ramallah, Kalkilya, Cenin ve Beytüllahim şehirlerindeki Filistinlilerin konutlarına baskınlar düzenlediği belirtildi.

Açıklamada, gece boyu süren baskınlarda 2’si çocuk 31 Filistinlinin gözaltına alındığı belirtilirken, baskınlarda Filistinlilerin orantısız güç kullanılarak dövüldüğü, gözaltına alınan kişiler ve ailelerinin tehdit edildiği, evlere evlerin kapatıldığı kaydedildi. ve eşyalara zarar verildi, cep telefonlarına ve bazı eşyalara el konuldu.

Açıklamada, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria’da 2 bin 570’den fazla Filistinliyi gözaltına aldığı, bu sayıya evlerde, askeri kontrol noktalarında gözaltına alınanların, baskı uygulayarak veya aile bireylerini alıkoyarak teslim olmaya zorlananların da dahil olduğu belirtildi. rehin. kaydedildi.

Bu sayının, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılanlar ve halen tutuklu olanların da yer aldığı bildirildi.

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde bir ayı aşkın süredir yürüttüğü ağır bombardımana paralel olarak, işgal altındaki Batı Şeria’daki Filistinlilere yönelik baskınlar, gözaltı operasyonları ve uygulamalarıyla Filistinlilere yönelik ihlal ve şiddetin boyutunu giderek artırıyor. Şehirleri askeri kontrol noktalarıyla birbirinden ayırıyoruz.

Batı Şeria’nın çeşitli kentlerinde Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik şiddeti durmuyor.

İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından Batı Şeria ve Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana öldürülen Filistinlilerin sayısı 196’ya ulaştı.

kapakliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu